ניהול עובדים

כאשר עסק מגיע אל השלב הראשוני בו הוא צריך כוח אדם נוסף בעסק או ארגון, יש לדעת כי ניהול עובדים נכון הכולל גיוס וסינון מוקדם והתנהלות נכונה תחסוך “כאב ראש” רב לשני הצדדים. במאמר הבא שלפניכם תמצאו מספר שיטות מצוינות לניהול עובדים בצורה הנכונה וגם, איך “לשחרר” עובדים לא יעילים או בעייתיים.

להביא מנהל ניהול עובדים או לנהל לבד?

רבים מבעלי העסקים והארגונים – בטח כאשר הם עדיין בחיתולים בניהול עסק בכלל וניהול עובדים בפרט – נחבטים בשאלה זו האם כדאי להביא מנהל בעל הכשרה מעשית או מקצועית כל שהיא? או בכלל כדאי לנהל לבד בטענות כמו “אף אחד לא ינהל את העסק יותר טוב ממני”, “אני היחידי שמכיר את העסק הכי טוב” או בכלל “לאף אחד לא יהיה אכפת באמת מהעסק”? ובכן, זו לא תמיד החלטה קלה, לעיתים היא תקרם עור וגידים קודם קבלת ההחלטה. אך כדי לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם, עליכם להעמיק מעט בשאלה ולבחון להיכן פני העסק מבחינת פיתוח.

אם התכנון העתידי שלכם או כפי שאתם רואים לנכון כעת, המצב אינו מזהיר במיוחד ואתם מוכרחים לגייס כוח אדם נוסף רק כי טכני אתם צריכים עוד זוג ידיים לעבודתכם, אז כנראה שלגייס מנהל מוכשר לצורך ניהול עובדים אינו הפתרון הנכון עבורכם. אך אם מצב העסק נמצא במגמה חיובית וככל הנראה מצב זה הולך לגדול בתקופה הקרובה, עליכם להבין כי ניהול כל העסק בעצמכם אינו מצב אידיאלי.

עבודה, נוף, עסקים

האצלת סמכויות הינה הכרחית לכל עסק המעוניין לצעוד קדימה

נסו כעת להיזכר מתי בפעם האחרונה נתקלתם בעסק מצליח אשר בעל העסק הינו “כל יכול” והוא מבצע בעצמו את כל עבודות הניהול? סביר להניח שלא תמצאו כלל, בטח לא בעסקים גדולים וארגונים המצריכים האצלת סמכויות ומבנה נכון של עובדי הארגון בעסק. הדבר נכון לעסקים קטנים ובינוניים אשר צומחים מעלה בצורה מגמתית ויציבה ונכון גם לעסקים וחברות אשר עברו קילומטר או שניים בחייהם העסקיים.

דעו כי פניה אל חברת ייעוץ ארגוני, הינה יכולה להיות הפתרון המושלם עבורכם. לחברת ייעוץ יש את הניסיון, היכולות והכלים לסייע לכם להאציל סמכויות, לגייס כוח אדם מתאים ולהכין תוכנית ניהול עובדים ראויה דיה כדי לאפשר לעסק לצמוח בצורה הנכונה.